مضرات پارچه ها صنعتی با الیاف مصنوعی

مضرات پارچه ها صنعتی با الیاف مصنوعی

موقع خرید لباس و پارچه اکثریت مردم به چیزهایی مانند اینکه پارچه چروک نشود، آب نرود، کش نیاید، رنگش ثابت بماند و ... توجه ویژه ای دارند و اگر فروشنده بگوید پارچه اش چروک می شود و یا اینکه بعد از مدتی پرزدار میگردد و شاید هم اگر درست شستشو و خشک نکنید پارچه شل شود یا مثلا اگر مدت زیادی در معرض آفتاب قرارش دهید پارچه خیلی زود بعد از مدتی بافتش از هم جدا می شود،

مسلما شما به طور کامل آن پارچه را کنار می گذارید. کاری که متاسفانه در سال های اخیر مضرات آن به وفور به چشم می خورد. بله مضرات آن، زیرا بسیاری از مواردی که در بالا ذکر نمودیم خصوصیات طبیعی پارچه می باشد و وقتی به طور صنعتی در ساختار پارچه دستکاری میکنند این خصوصیات را از بین می برند و اصطلاحاً ساختار پارچه را بهبود می بخشند همانطور که در پرورش حیوانات و گیاهان(محصولات تراریخته) این کار انجام می گردد.

همیشه گذر زمان مفید بودن و مضر بودن یک اتفاق علمی را نشان داده است. محققان با آزمایش روی حیوانات آزمایشگاهی دریافته اند که مواد بکار رفته در پارچه های صنعتی و اصطلاحاً پلاستیکی باعث آسیب به کبد و کلیه و افزایش احتمال بروز سرطان در حیوانات آزمایشگاهی می شود.

ماده ی افزودنی تفلون که جهت افزایش مقاومت پارچه در برابر چین چروک و لکه و دوام آن در پارچه های صنعتی با الیاف مصنوعی به کار میرود. همچنین مواد مصنوعی مانند اکریلیک، نایلون، پلی استر و مواد شیمیایی پلاستیکی دیگر به سبب خاصیت عایق بودن خود باعث تولید گرما هنگام پوشیدن لباس می شوند در نتیجه عوارض پوستی مانند جوش، آکنه، کهیر و ... می گردد.

اما چند نکته:

      دلیل  ارزان تر بودن پارچه های صنعتی و گران بودن پارچه ها با الیاف طبیعی را می توان از همین ویژگی دریافت.

      اگر سلامتی خود و خانواده تان اهمیت دارد برای دوخت آستر لباس و روتختی، ملحفه و ملافه هایتان از پارچه هایی با الیاف طبیعی مانندکنف، بامبو، پنبه آلی، پشم، ابریشم، کتانی استفاده نمائید.

      به این توجه داشته باشید که اکثر لباس ها و مصنوعات آماده که در بازار وجود دارد به دلیل اینکه برای فروشندگان ارزان تر در بیاید از پارچه های مصنوعی استفاده شده است.
سعی نمائید خودتان پارچه مورد علاقه و مناسبتان را انتخاب کنید و برای دوخت سفارش دهید.


بازدید: 327

تلفن های تماس

واحد فروش:

۰٣١٣٢٢٢٣٩٣٣

۰٩١٣۴١١٣۰۵٢

۰۹۱۳۱۰۶۰۱۲۷

واحد حسابداری:

۰٩١٣٣٨٩٩٩١۰

فروشگاه مرکزی

اصفهان،

خیابان عبدالرزاق،

بازار بزرگ،بازار نیم آور،

سرای حاج کریم