پارچه های بیمارستانی

پارچه های بیمارستانی

وقتی وارد بیمارستان می شوید شاید اولین چیزی که توجهتان را جلب کند یک رنگی و یک دستی روپوش های بیماران و پرستاران، ملحفه و ملافه های تخت های بیمارستان باشد. پرستاران به رنگ سفید، بیماران با توجه به جنسیت آبی و صورتی و ملافه ها با توجه به نوع بخش اکثراً سفید هستند.

یکجور نظم و یکدستی در بیمارستان به خوبی مشاهده می شود که ناخودآگاه فکر شما را به تکاپو می اندازد و شاید این سوال برای شما پیش بیاید که جنس این پارچه ها که به وفور در بیمارستان وجود دارد و بیماران تمام مدت بستریشان را روی این پارچه ها سپری می کنند چیست؟
طبیعتاً ملحفه ، ملافه و روپوش ها باید از جنسی باشند که به راحتی تمیز شوند، لک برندارند و چروک نشوند و رنگشان در شستشو ثابت بماند. قدرت جذب آب بالایی داشته باشند و مهمتر از همه وقتی بیمار قرار است ساعت ها روی آن بخوابد خنک و ضد حساسیت باشد تا خدای ناکرده به عوارض خوابیدن طولانی مدت در بستر مبتلا نگردد.
تمام ویژگی های بالا را می توان در پارچه ای به نام تترون یافت! اما پارچه های تترون چه نوع پارچه هایی هستند؟ پارچه های تترون از الیاف پلی استر ویسکوز در گرماژهای مختلف بافته شده اند. پارچه های تترون در عرض های مختلف 90، 150، 180سانتی متر و 2 و 3 متر تولید می شوند. پارچه های تترونی که در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند در سه رنگ آبی، صورتی و سفید هستند که رنگرزی آن به گونه ای است که رنگ آن براثر شستشوی مداوم با انواع ضدعفونی کننده ها تغییر نمی کند. بافت این پارچه ها متراکم، جهت بدن نما نبودن لباس و در عین حال سبک و خنک می باشد. مواد به کار رفته در این پارچه به هیچ عنوان باعث ایجاد حساسیت نمی شود و استفاده وافر آن در بیمارستان ها گویای این خصوصیت بارز آن می باشد.
البته موارد کاربردی پارچه تترون به ملحفه و ملافه های بیمارستانی محدود نمی شود و کاربردهای فراوانی در صنعت دوخت لباس و سایر کالاهای پارچه ای دارد که در مقاله های بعدی به آن اشاره خواهیم نمود.

بازدید: 136

تلفن های تماس

واحد فروش:

۰٣١٣٢٢٢٣٩٣٣

۰٩١٣۴١١٣۰۵٢

۰۹۱۳۱۰۶۰۱۲۷

واحد حسابداری:

۰٩١٣٣٨٩٩٩١۰

فروشگاه مرکزی

اصفهان،

خیابان عبدالرزاق،

بازار بزرگ،بازار نیم آور،

سرای حاج کریم