پارچه و خواب

پارچه و خواب

سکوت خانه، لطافت هوا و نبودن نور خورشید از عوامل محیطی است که گاهی اوقات از دست ما خارج است اما تهیه یک بستر مناسب یکی از عواملی است که کاملاً قابل کنترل است.

عوامل زیادی بر روی خوابی آسوده و آرام تاثیر دارد این عوامل می تواند محیطی یا درونی باشد. به عنوان مثال عوامل محیطی مانند سکوت خانه، هوای مطبوع، نبودن نور شدید، بستری نرم و ...  و عوامل درونی مانند ذهنی آرام و بدون حوادث روزمره که بعضی از این عوامل از دستان ما خارج هستند و اصطلاحا در تقدیر ما نوشته شده است و بعضی عوامل هم ناشی از اعمال روزمره ماست.
سکوت خانه، لطافت هوا و نبودن نور خورشید از عوامل محیطی است که گاهی اوقات از دست ما خارج است اما تهیه یک بستر مناسب یکی از عواملی است که کاملاً قابل کنترل است. بستر مناسب یکی از عواملی است که تاثیر بسیار زیادی بر روی خواب هر انسان می تواند داشته باشد. برای اینکه بستری مناسب برای خواب فراهم کنید علاوه بر الیاف درون بستر که باید از نرمی کافی برخوردار باشد روکش بستر نقشی پررنگ‌تر خواهد داشت زیرا بدن در تمام مدت استراحت و خواب با ملحفه و ملافه‌ای که روی و زیر جسم ما قرار دارد در تماس است. جنس پارچه ملافه و ملحفه یکی از موارد مهم در داشتن بستری مناسب است.
بر اساس پوست شما که خشک یا چرب است می‌توانید نوع پارچه دلخواه خود را انتخاب کنید. اگر دستانی زبر دارید مسلماً از هر پارچه برای ملافه و روانداز خود نمی‌توانید استفاده کنید. یا اگر بدنتان چرب است هیچ‌وقت از پارچه‌هایی که جاذب چربی هستند و به‌سختی لکه‌های چربی از روی آن‌ها پاک می‌شود استفاده نکنید و اگر زیاد عرق می‌کنید و بدنی مرطوب دارید پارچه‌های پنبه‌ای گزینه مناسبی نخواهد بود و اگر از پارچه‌های پنبه‌ای استفاده نمودید در شستشوی آن دقت زیادی نمایید. البته معمولا از پارچه های تترون برای تهیه ملافه و ملحفه استفاده می نمایند.
برای انجام هر کاری به نحو احسن باید وسایل مناسب آن نیز تهیه گردد. مسلما برای خوابی آسوده نیز باید بستری مطلوب مهیا شود. زیرا اگر خوابی آسوده در طول شب نداشته باشید زندگی روزانه شما نیز مختل می گردد و برای تهیه بستری مناسب باید تمام تک تک وسایل ساخت آن از جنسی متناسب با پوست و ساختار بدن شما تهیه شود.


چاپ   ایمیل

محصولات مرتبط