پارچه متقال و بوم نقاشی

پارچه متقال و بوم نقاشی

از دیرباز هنرمندان برای ثبت آنچه با چشمان خود در زمان خود می دیدند از قلم، رنگ و بوم نقاشی استفاده می نمودند. جنس بوم نقاشی از پاپیروس گرفته تا کاغذهایی که به سختی ساخته می شده تهیه می شده.

اما ماندگاری هیچ کاغذی به اندازه ی بوم های پارچه ای نیست ولی هر پارچه ای لیاقت بوم نقاشی شدن ندارد. برای تهیه بوم نقاشی معمولا از پارچه های متقال پنبه ای استفاده می نمایند. زیرا پارچه های متقال پنبه ای به خوبی رنگ را جذب خود می کنند و مانع پخش شدن رنگ بر روی بوم می شود در مقابل پارچه های مصنوعی معمولا باعث چکه کردن رنگ در داخل بوم می شوند و رنگ به خوبی بر روی بوم نمی نشیند. همچنین بوم هایی که از پارچه های مصنوعی ساخته شده اند جلای رنگ های روغنی را به خوبی نشان نمی دهند و اگر پارچه جنسی پلاستیکی داشته باشد رنگ هایی که بر پایه آب هستند به هیچ عنوان جذب پارچه نمی شوند و نقاشی هرچند به دستان پیکاسو کشیده شده باشد جذابیت خود را از دست می دهد.
یک نقاشی خوب به عوامل زیادی بستگی دارد و یک هنرمند زمانی می تواند هنر خود را به طور کامل نشان دهد که ابزارآلات آن فراهم باشد. مثلا یک وبلاگ نویس بدون داشتن اینترنت یا اینترنتی با سرعت دایل آپ قدیم، عملاً هیچ کاری از او ساخته نیست و یک نقاش خوب هم بدون تجهیزات مناسب هیچ وقت نمی تواند یک نقاشی خوب بکشد. رنگ و بوم یکی از وسایل ضروری برای یک نقاش هستند. در میان پارچه های موجود در بازار با توجه به ساختار پارچه های متقال پنبه ای، بهترین نوع پارچه برای بوم نقاشی است. جذب بالای رنگ و تثبیت رنگ در داخل پارچه از مهمترین ویژگی های این پارچه می باشد. معمولا برای تهیه بوم های نقاشی از پارچه متقال پنبه ای با عرض 150 و160 سانتی متری استفاده می کنند.


چاپ   ایمیل

محصولات مرتبط